Pinguin Campus 3

Stan Pinguin Campus 3 Tropiko je vyrobeno z Polyesteru s polyuretanovým zátěrem, zaručujícím vodní sloupec o výšce 4 000mm. Švy jsou podlepeny vodotěsnou páskou. Podlážka je...
5 693 Kč

Skladem • Více variantZdarma100 % • 750 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma100 % • 2 452 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma99 % • 1 083 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 278 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma99 % • 24 279 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 169 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaDárekZdarma99 % • 26 815 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma93 % • 1 719 recenzíDalší informace

• duralové tyče
    • odepínací podlážka v předsíňce
    • velký obal, stan se do něj pohodlně skládá
    • nekvalitní šití - suché zipy přišité jen jedním švem
    • k větrání v zadní části stanu se nedá zevnitř dostat, k závěsu se nedá dostat dokonce ani zvenku
    • přímo pod vchodem je kapsa, na kterou se bude po otevření šlapat
    • vchod vnitřního stanu nejde celý rozepnout aniž by dveře ležely na zemi
    • krátká tyč, která vypíná předsíňku, se velmi špatně nasazuje. Je k tomu potřeba velká síla, nedovedu si představit, že by to třeba moje žena zvládla
    • obal je sice velký, ale nejde pořádně stáhnout, protože stahovací přezky jsou menší než popruh

Stan jsem koupil, protože jsem si ho neměl kde prohlédnout naživo. Prohlédnul jsem a bez vyzkoušení budu vracet.
    Konstrukce a stavění stanu je v pořádku (až na krátkou prostřední tyč, ale to se by se možná časem zlepšilo), velikost odpovídá informacím z obchodu.
    Nicméně na stanu je dost nedomyšlených věcí a kvalita šití mi přišla bohužel dost slabá.

hodně muziky za málo peněz

• pro 3 komfortní ložnice, klidně i pro 4
    • zatékalo bočním zipem při nedokonalém vypnutí předsíňky
    • na obalu chybí uši pro přenos stanu

Dobrá odolnost proti dešti a větru, příjemně velká předsíňka, předsíňku je nutné dobře vypnout, zejména stranu se zipem, jinak se utvořila nad zipem loužička a voda prokapávala. Při kvalitním vypnutí je to OK.

Počet osob
Materiál tyčí
laminát
Počet křížení tyčí

Stan Pinguin Campus 3

Podlážka je vyrobena z Nylonu s Polyuretanovým zátěrem, poskytujícím 10 000mm vodního sloupce.

Pruty se skládají z laminátových segmentů o průměru 9,5mm (hlavní pruty), 8,5mm (prut předsíňky) a 7mm (výztuha nad vchodem do ložnice)

Hmotnost 6,5 kg

Materiál tropiko

Polyester, PU zátěr 4 000mm H2O

Materiál podlážka

Nylon, PU zátěr 10 000mm H2O

Stan je dvouplášťový a skládá se z vnitřního stanu a z vnějšího pláště – tropika. Vnitřní stan má půdorys tvaru obdélníku s jedním vchodem na jeho delší straně. Vnější stan má velkou předsíň, do které lze vcházet dvěma různými vchody.

Koncepce stanu

Je založena na principu, kdy je prutová konstrukce navlečená v tunelech z perforovaného materiálu vně tropika. Tropiko a vnitřní stan (který je zavěšen pod tropikem) se po provléknutí prutů tunely staví současně. Výhoda tohoto způsobu je, že vnitřní stan lze z tropika odepnout a tropiko pak můžeme postavit samostatně a získáme tak jednoplášťový stan bez podlážky.

Větrání

Je umístěno ve vrcholu kopule tropika. Stříšky větracích okének jsou tvarované tak, aby nebyly sklápěné větrem. Tím je zabráněno zatékání i při dešti se silným větrem.

Stavba stanu

Pruty konstrukce prostrčíme děrovanými rukávy vně tropika a konce prutů zasuneme do mosazných oček na poutkách spodního okraje tropika. Pak sepneme spony na popruzích u země uvnitř stanu a tím se tropiko postaví. Vnitřní stan zapneme do poutek na vnitřní straně tropika. Postavený stan ukotvíme kolíky a šňůrami a dopneme plastovými sponami.

• , zakoupeno v 4camping

• , zakoupeno v Sportnawebu.cz

spokojenost

• Prostorný
    • Absence kompresního obalu

Pokusím se zde popsat první test stanu hned po vybalení. Čili ne ostrý test v terénu, jen jsem chtěl vědět, zda zboží je v pořádku a vůbec jsem chtěl vědet jak vypadá na živo. Po pravdě jsem čekal, že zabalený stan bude více skladnější, ale není. Na dlouhé pochody bych ho brát nechtěl - naměřil jsem 5.8 kg a rozměry napovídají, že bych ho mohl ledatak podvěsit pod tornu a i tak bych měl problémy v úzkých uličkách např. ve vagónech ČD. Na první pohled se zdálo, že je uložen v kompresním obalu - tedy v obalu, který zkomprimuje obsah pomocí přesek a pásků . To co mě ale zmátlo bylo to, že obal má jen nastavitelné uši (tráky?) na přenášení v ruce (na zádech?). Na zádech jsem to teda nezkoušel, ale asi by to nebylo nic přijemného. Uši, tráky nebo co to je, jsou uzké. Tady bych dal tedy za balení asi minus - absence kompresního obalu, umožnující lepší transport. Váhu jsem vysokou očekával, nicméně na webu je deklarováno 5.6kg.
    Vybalení a stavba stanu mi na poprvé trvala trochu déle. Hned ze začátku jsem objevil zřejmě výrobní vadu - v jednom dílku(dutá trubice) tyčky měla být vložka(trubička) umožnující zasunutí do vedlejšího dílku. Tato vložka ale byla zasunuta dovnitř dílku, čímž spojení dvou sousedních dílků nešlo docílit a tímto de facto nešlo postavit celý stan. Po několika minutách se mi po velkém úsilí podařilo vložku zevntř vysunout (vložka je vevntř trochu nalisovaná) a nemusel jsem stan reklamovat. Výrobní vada chápu, ale myslím, že by v továrně mohl být nějakej odpovědnej člověk, který zkontroluje kvalitu.. Zkompletovaný tyčky jsem zasunul do tropika a dodaji stanu tvar. Poté se na konstrukci tyčky tropiko zavěsí vnitřní stan a připne poutky k rohům. Ke stanu je dodávaná podlážka k předsíňce ta se také připne poutky k rohům, takže je vyrovnáná a nekrabatí se. Stan se následně ukotví pomocí alu jehel do země. Z mého pohledu jsou ale tyto jehly tenké špatně se zapichují. Az budu v terenu, bojim se, az je budu tlouct do zeme nejakym kamenem, aby se neohly. Je jich v balení, ale dostatek. Do budoucna si zřejmě pořídím lepší. Stan vypadá ve skutečnosti jako na obrazcích, nutno jej ale dokonale vypnout. Předsíňka je velmi prostorná, to se mi líbí. Vnitřní stan je také prostorný, ale zaleží pro kolik osob. Pokud jsem ležel (bez spacáku) nohama u dveří se svými 185cm jsem se tam cítil tak akorát. A přitom deklarují 205 cm. Kam se podělo těch 20 cm nevím. Ale je možný, že stále ještě rostu..Nicméně v této poloze by se tam vešli čtyři Já (90kg). Druhá strana je delší čili na výšku mě pohodlnější, takže v této poloze - rovnoběžně se vchodem by se vešlo tak 3 Já. Větrání je podle mě dobře uděláno. Skoro na každé straně je nějaký otvor. To je asi prozatím, vše co mě napadá. Ostrý test proběhne za měsíc a půl ve Skotsku. Bude nás 4, takže uvidíme jak se stan představí a poté zkusím napsat další text.

• velky ale pritom maly
    • 3 vchody
    • velka predsinka
    • prostorna loznice
    • v loznici sitka u storpu na odkladani veci
    • + 2 bocni kapsy
    • dobre vetratelny
    • stredni trida stanu
    • dobre se stavi a vypina vrchni plachta
    • je stabilni
    • lze postavit i bez loznice
    • loznice se provesuje, nelze ji vypnout
    • obrazek klame, spi se na dylku, je to pohodlnejsi
    • tezky na turistiku
    • malo koliku, hodne moznosti vypnuti

Tento stan mam jiz radku let a neco pamatuje a stale drzi. Rozhodne to neni spatna koupe a na obcasne kempovani to staci. Mela jsem ho na festivalu, na vode a v kempu. Neni na turistiku, je pekne tezky, hold musite s tim kdyztak pocitat. Ve velkem vedru je to uvnitr snesitelny. Pokud chytnete neprizen pocasi, tak vas nezklame. Byl s nama na vode, kdy neustale prselo a nebyla moznost nechat ho vyschnout. Takze postavit a druhy den slozit a zase postavit a zase slozit... Odolal, ve stanu jsme meli sucho, takze podlazka je kvalitni a neco vydrzi. Samozrejme to neni na postaveni do louze :-) ale na louce ci v bahne vydrzi i bez igelitu. Tak na 4 dny jste v suchu, pak budete mit ve stanu trochu vlhko, ale NE mokro. Tropico je vzdy po ranu z vnitrni stany orosene, takze kdyz lezete ze stanu a otrete se, je to trochu neprijmne. Odola silnemu desti, nestalo se nam, ze by do stanu teklo. Kdyz prsi, predni vchod je idealni, neprsi do stanu a je i dost prostorny na vylezani. Ocenite i prostornou predsinku na veci, kola, barely a i ostatni oceni ze ji mate, radi si k vam neco schovaji, kdyz maji ty maly stany a vy tak prostarny :-) Chcete zvetsit spaci prostor? Zadny problem, vemete igelit a polozite ho do predsinky, rozevrete loznici a hned mate pristresek pro par noclezniku. Bude vam trosku chladno ale budete v suchu a vyspite se.
    Osvedcil se, nezklame vas. Doporucuju tem, kteri uvazuji o koupi. Urcite si ho kupte, neni dokonaly a ma sve mouchy, ale ocenite ho.

• , zakoupeno v OUTDOOR-SHOP.cz

• hmotnost, vzhled, praktičnost
    • zpracování

velmi dobrý stan pro autoturistiku. do předsíňky se vejdou s přehledem dvě jízdní kola. stan se snadno staví a je poměrně lehký.

• , zakoupeno v OUTDOOR-SHOP.cz

Po dlouhém vybírání, porovnávání jsem vybrala tento typ. V podstatě dostupný trh nabízí tento typ tři výrobci (známá značka) a 1-2 neznámé značky. Dva jsou podobné- +-stejná váha, stejný vodní sloupec, stejný materiál, podobná cena. Jeden má vnější konstrukci a druhý vnitřní. Jeden má vyšší vchod (což byl právě důvod k dlouhému vybírání stanu) a druhý má sice o maličko nižší vchod, ale zato má druhý vstup i z druhé strany ložničky. Spojením všeho je právě tento stan.

• , zakoupeno v 123shop.cz

• - dobrá cena
    • - kvalita
    • - pro dva dospělý a dítě, akorát
    • - rychle a snadno se staví