Outwell Whitecove 6

• vak na uskladnění
    • kvalitní zpracování
    • je to hangár :-)
    • možnost volby - oddělené ložnice i jeden velký prostor
    • žádnou jsme neobjevili :-)

Hledali jsme velký rodinný stan za přijatelnou cenu. Po doručení jsme hned jeli vyzkoušet :-) Co hodnotím velmi kladně je rychlost a jednoduchost postavení stanu i jeho složení. Na to, jaký je to hangár, to nezabere příliš častu. Ve dvou jsme jej měli za 25 minut postavený. Jinak stanu nemám co vytknout. Skvělé je, že ložnice můžou být buď oddělené, nebo je možné vytvořit jeden velký prostor. V pohodě se vejdou i lahátka. Prostor "obýváku" je ohromný. I když má stan jeden boční vchod, proudění vzduchu je dostatečné a není problém. Jinak oceňuji kvalitní zpracování. Úplně na pohodu se vejde naše čtyřčlenná rodina i se psem a všemi věcmi, kterých opravdu není málo :-) Jsme nadšení z "kšiltíku" u vchodu, který je dost velký a pohodlně se pod něj schvováme i před sluníčkem. Plánujeme dokoupit i vnitřní koberec.
    Co mě mile překvapilo je, že je dodáván ve vaku na stažení, tudíž odpadá po složení snaha nacpat velkou věc do maličké taštičky na zip (moje noční můra u našeho předcházejícího stanu :-) ). Rozhodně stojí za to!

Počet osob
Určení
rodinné
Počet vchodů do stanu
Typ konstrukce
tunelové

Stan Whitecove 6 od luxusní značky Outwell se díky obrovskému prostoru a klasicky skvělému zpracování řadí mezi nejlepší ve své kategorii. Rodinný stan Outwell Whitecove 6 nabízí tři ložnice a prostorný obývací pokoj pro společenské aktivity uvnitř stanu. Před stanem je prostor krytý shora a ze stran, který je vhodný například pro umístění kuchyně, sušení věcí či uložení kol. Nosná konstrukce je vyrobena z kvalitních tyčí duratec fibreglass o průměrech 11 až 12,7 mm. Tropiko stanu je vyrobeno z patentovaného Outtex® 4000 polyesteru, poskytuje ochranu před tlakem vodního sloupce až 4000 mm a zajišťuje tak víc než dostatečnou odolnost proti dešti. Podlážka má díky využití polyethylenu výšku vodního sloupce 10000 mm. Stan disponuje systémem Wind Stabilizer, který zaručuje stabilitu stanu v průměrných rychlostech větru až do 88 km/h. Možnost umožňuje srolování a uchycení šňůrek při balení stanu, které ulehčuje jeho následné stavění. Stan má možnost flexibilního zatažení PVC oken. Samozřejmostí je vstup pro elektrický kabel. Samozřejmostí je všitá podlážka, která je velmi odolná proti oděru a protržení. Hlavní přednosti stanu Whitecove 6: stan pro 6 osob materiál tropika: Outtex® 4000 s podlepenými švy 3 ložnice Premier Bedroom a velký obývací pokoj vodní sloupec podlážky 10 000 mm krytý prostor před stanem stabilní konstrukce duratec fibreglass nehořlavé materiály možnost flexibilního zatažení PVC oken ventilační systém tónovaná okna se stahovatelnými záclonami držák na lampičku ve stropu ložnice Představení stanu Whitecove 6 (eng):

• systém odvětrávání
    • prostorný
    • u vchodů se podlážka dá sklopit, takže se o ni nezakopává
    • dobře viditelné šňůry
    • vstu do stanu chráněný stříškou z hora i z boku
    • Stěna oddělující ložnice se nedá zapnout na zip i u podlážky,
    • Nevím co udělá za pár let podlážka

Stan je super. Bohužel jsme zatím nezažili extrémní počasí (velká vedra, velký liják, leký vichr). Ale i tak se zdá, že odvětrávání je super. Ve vedlejším stanu vedro k padnutí, u nás podstatně lépe. Velký vichr jsme nazažili, ale také dost foukalo a stan se prakticky ani nehnul. Stan je prostorný a prostor zvětšuje i přední stěně, která není skosená, ale kolmá a dá se tam tak snadno postavit třeba skříňka. Parádní je možnost sklopit u vchodů podlážku. U starého stanu o to hlavně děti pořád zakopávali. A při zametání (chápu, zametat ve stanu může někomu připadat k smíchu), no ale když už zametám, tak se bordel snadno vymete ven. Chválím i stříšku před vchodem, která jde po stranách až k zemi. Když prší, tak do stanu při otevření nenateče voda. Boční stěny stříšky jsou dost široké, aby se mi tam vešla do rohu (do stíhu) židle. Také jsem ocenila, že i když je stan dostatečně vysoký, tak není vysoky příliš. U starého stanu jsme při věšení ložnice nedosáhli na nejvyšší přezky (mám 172 cm), a musela jsem buď hledat na co si stoupnout, nebo mě musel někdo zvednout. Taky to šlo, ale tady je to prostě pohodlnější a strop je přesto dostatečně vysoko. Využijeme i otvor pro kabel nejen do stanu, ale i do ložnice (pro chůvičku).
    Dobrý je i obal. Stan se tam pohodlně vejde, a pak se dá samotný obal stáhnout.
    Nevím, jak bude za pár let vypadat podlážka. Podlážka je zřejmě zatřená nějakým šedým nátěrem. Kupovali jsme stan jako vystavený kus a podlážka (nátěr) byla na 2 místech drobně sedřená, ale vlhko nepropouští. Po 14-tidenní dovolené se to nijak nezhoršilo. Uvidíme, co to udělá za pár let. Dívali jsme se i na dražší Outwellovské stany a podlážku mají uplně stejnou. Stan se staví vzhledem k jeho rozměrům celkem jednoduše, ale doporučuji se podívat na webu na instruktážní video.

• , zakoupeno v 4camping

• rychlost postavení i složení
    • vak na uskladnění
    • kvalitní zpracování
    • je to hangár :-)
    • možnost volby - oddělené ložnice i jeden velký prostor
    • žádnou jsme neobjevili :-)

• Kvalita, vzhled a velikost.
    • Integrovaná podlážka se zapínáním obou vchodů i v dolní části. ( neleze pak havět dovnitř )
    • Obtížnější stavění.

Mám dlouholeté zkušenostui se stanováním. Chtěl jsem si pořídit pro čtyřčlennou rodinu nový, už pořádný stan. Možná pro čtyři osoby je až příliš veliký. Rozhodně však budete patřit v kempu k těm největším.
    Obtížnější stavění. Je potřeba minimálně dvou dospělých. Vzhledem k velikosti a váze stanu se není co divit. Doporučuji stan stavět bez vnitřního ,,tropika,,. Při prvním stavění nového stanu, je tropiko připnuto uvnitř. Fakt se to pak s tím blbě staví. Taky doporučuji na youtube se podívat na návod stavění, dost to pomůže. Jinak je pak vše ok. Ve dvou to trvá asi 25min., ale celkový čas pro zabydlení cca hodinka. Když fouká při stavění stanu, upřímnou soustrast. Poproste raději kolejdoucí o pomoc. Stan je fakt OBR!!!
    Složení stanu jde rychle, bez problému. Nechte si pak při skládání rozeplý čelní vchod, aby takové množství vzduchu uvnitř stanu se rychleji vyvalilo ven a naopak při stavění. Podlážka stanu je kvalitní, ale je dobré si přikoupit i kobereček ( origoš Outwell stojí kolem 2500,-Kč ) kvůli sezení uvnitř atd.
    V neposlední řadě stan velice dobře vypadá, je vidět kvalitu na první pohled.
    Rozhodně doporučuji.