Recenze MSR Elixir 2

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz

František Strnad

Přidáno: 5. dubna 2018

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Přijatelná hmotnost 2,64 kg.
  • Především vyjímečná konstrukce. Dvě hlavní stanové barevně odlišné tyče se kříží ve dvou bodech. Vrcholový příčník se s nimi kříží v dalších dvou bodech. Těmito celkem čtyřmi body křížení je dostatečně zajištěna stabilita stanu v extrémně silných poryvech větru.
  • Výhodou jsou dva boční vstupy kryté absidami. Připojením samostatné předsíňky k jednomu vstupu vznikne velký úložný prostor.
  • Stan Elixir 2 je rozměrově malý. Avšak volně vloženými díly stanu se stal přepravní pytel natolik velkým, že v báglech o objemu 75-80 litrů už téměř není prostor na ostatní výstroj.
  • Dvě hlavní stanové tyče jsou pevně spojeny v jeden celek. Pro jednu osobu je tím poněkud ztíženo postavit základní konstrukci.
  • Starost mi činí nízká odolnost vůči propustnosti vody. Uvádí se u tropika jen 1.500 mm a u podlážky stanu pouhých 3.000 mm vodního sloupce. Zřejmě americké a evropské způsoby měření nejsou jednotné. Vždyť u stanů evropských jsou tyto údaje až o 10.000 mm vyšší. Snad nebudu za silných dešťů pod sprchou.
  • Domníval jsem se, že až koupím stan s logem MSR, tak budu mít americký stan Mountain Safety Research - firmy se sídlem v Seattle. Jak jsem mohl být tak hloupý ? Ve skutečnosti jsem koupil asijský stan made in VIETNAM. Stan ze socialistického státu musí mít v České kapitalistické republice cenový limit do 3.000 Kč.

Stavění stanu: Středně obtížné
Šití a švy: Dobré - šití mohlo být lepší
Ověřený zákazník 4camping

Jozef

Přidáno: 15. ledna 2018

Zakoupeno v 4camping

• Test zatím 2x - foukalo,4stupně, potom pršelo.vse ok bez oroseneho efektu.druhy test -5stupňů, bezvětří silná námraza uvnitř stanu.stavba stanu do 5minut.
  • Větší váha, nemá kompresní vak,musel jsem si ho trochu doladit, 2xpoutka na vypnutí +síťka u stropu na čelovku.

Produkt je vhodný pro jednu osobu + věci. Nedovedu si představit 2osoby + vybavení
Jsem spokojený přesně takový stan jsem hledal relativně za přijatelnou cenu.

Stavění stanu: Jednoduché
Skládání stanu: Výborné - stan je složen rychle a není problém ho dostat do obalu
Ověřený zákazník VodaHory.cz

supertramp

Přidáno: 3. ledna 2018

Zakoupeno v VodaHory.cz

Možnost postavit jen s podlážkou bez vnitřního stanu, dva vchody, hmotnost, rychla stavba

Ověřený zákazník 4camping

Martin S.

Přidáno: 18. června 2017

Zakoupeno v 4camping

• Hmotnost
  • Extra podlazka v cene
  • Moznost postavit bez vnitrniho stanu (nebo castecne odkryt)
  • Prostorna predsin (navic dvakrat)
  • Jednomu se stan nestavi uplne snadno (dva nosne pruty je nutno osazovat takrka zaraz, jelikoz jsou spojeny dvemi klouby)

Stan jednoznacne doporucuji, i kdyz jsme s nim nezazili jeste zadne extremni pocasi. Je lehky, na sve parametry a kvalitu zpracovani i levny, nabizi mnoho moznosti jak jej postavit a vyrobce dodava extra podlazku v cene, kterou muzete, ale nemusite pouzit.

Staveni stanu je trivialni, ale jednomu se to nedela jednoduse (viz negativa). Jinak je stan ale postaven do par minut. Baleni je obdobne, obal je velkoryse prostorny - mozna az moc, stacil by polovicni. Na obalu vsak chybi nejake rozumne poutko, aby se dal nosit v ruce. Jednotlive casti lze vsak rozlozit do ruznych batohu, cimz zabere jeste min mista.

Stavění stanu: Středně obtížné

Zdeněk

Přidáno: 6. června 2017

Zakoupeno v E-Outdoor

• lehký, skladný, možnost jít i do "ultralight" verze bez vnitřího stanu.
  • příslušenství ořezáno na dřeň, minimální počet kolíků, šňůry jen pro základní vypnutí. potřeba doplnit některé příslušenství, bez opravné sady

super stan za velmi dobré peníze,
lehká stavba
footprint v ceně
možnost stavět bez vnitřího stanu
super prostorný

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz

_INCOGNITO_

Přidáno: 11. března 2017

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• prostornost (pro 2 osoby je uvnitr mista az az)
  • vynikajici pomer cena/vykon
  • variabilita staveni
  • nekoho muze odrazovat vaha, ale da se v pohode rozdelit mezi dva lidi

Stan jsme prvne staveli za tmy. Trochu problem byl s footprintem, ktery u noveho modelu neni zeshora odliseny logem, ale toto jsme prvni noc neresili. Prehodili jsme footprint podle spon a zbytek sel stavet uz lepe.
Pri vhodnem vyberu mista nezabere stavba vic jak pet minut. Je ale potreba trochu srovnat podlozi, kde se rozhodnete nocovat. Stan je diky temer kolmym stenam prostorny vic nez dost. Stejne prostorne jsou i apsidy, kde jsme meli ulozene batohy a zbytek veci. Je ale potreba poradne vypnout vsechny vypinaci body. Jinak se vam muze v silnejsim vetru zbortit konstrukce do boku. V obdobi jaro - podzim je lepsi mit otevrene chlopne vetracich otvoru, protoze se jinak bude zevnitr tropiko docela rosit.

Šití a švy: Dobré - šití mohlo být lepší

Arnošt

Přidáno: 9. prosince 2016

Zakoupeno v E-Outdoor

• Lehký stan se snadnou montáží s dvěma vchody a extra podlážkou pod stan
  • Mic

Doporučuji všem kdo stan nosí na zádech.

Tomáš

Přidáno: 17. července 2016

Zakoupeno v E-Outdoor

• Skvělá stabilita ve větru, vhodný i pro vysoké lidi (190 cm v pohodě), super věc je footprint, který je součástí balení.

Ve všech ohledech vynikající

Ověřený zákazník Absolutsport

Vojtěch Liška

Přidáno: 27. června 2016

Zakoupeno v Absolutsport

• poměr rozměry/váha
  • vydržel ošklivou bouřku bez ztráty kytičky
  • velmi dobře a rychle se staví
  • velikost po sbalení (vak by mohl být menší)

Skvělý a prostorný stan na cestování. Ve své třídě a při své váze snad nejrozměrnější (vnitřním prostorem). Má dvě pěkné předsíňky na bagáž, je výborně větraný a ani vítr ho nerozhodí. Rozhodně doporučuji.

Ověřený zákazník SP SPORT

Přidáno: 27. května 2016

Zakoupeno v SP SPORT

• nízká váha
  • vyšší cena

chtěl jsem lehký skladný stan se dvěma vchody a u téhle značky je šance na kvalitu. Zatím jsem vyzkoušel krátce a naprostá spokojenost.

Ověřený zákazník Affekt

Karel

Přidáno: 23. února 2016

(Upraveno 23. února 2016)

Zakoupeno v Affekt

Zatím jsem netestoval v terénu, nicméně stan vypadá velmi solidně. Robustnost polyesterové je pocitově podobná jako u starších stanů od Jurka, konstrukce a celkový design je perfektní. Oproti původnímu modelu přibyly dvě vyvazovací poutka nad vchody - podle mě velké plus (plánuji jej vzít na Island). Lehkým mínusem je váha, která je sice v této kategorii standardní, nicméně, přecejen si v tomto případě nějakou tu tisícovku, oproti standardu, připlácíte. Na druhou stranu málokterý stan v této váze má dva vchody (= velký bonus - kromě pohodlí přidává více úložného prostoru, lepší možnosti odvětrávání, výhledy...). Pak si myslím, že skladovací obal mohl být o něco menší a MSR mohlo také přidat o něco lehčí a univerzálnější kolíky (např. Tri-pegy). Potěšila naopak přítomnost vyvazovacích lanek na tropiku a footprintu.

Ověřený zákazník Hanibal

Martin

Přidáno: 26. srpna 2015

Zakoupeno v Hanibal

• lehký a prostorný
  • samonosný (není třeba použít kolíky při stavbě)
  • v ceně stanu je i podlážka pod stan
  • díky více křížením prutu je odolný i ve větru
  • inteligentně udělané předsíňky + jejich otevírání/zavírání
  • rozumně provedený obal (není třeba nic silou presovat, vše se pohodlně vejde do obalu)
  • pro někoho už vyšší cena
  • dělá se jen v jedné barvě
  • ke stanu je dodáváno jen 6 základních kolíku

Hledal jsem lehký, samonosný stan pro dva, který mužu použít i v horách a našel jsem. Stan se rychle staví (obvykle mám stan postavený první z celé party), má dobře udělané detaily (zipy, větrací otvory, síťky uvnitř stanu na věci, otevírání předsíněk s kolíky a očky na rychle zafixování atd.). Chválím přiloženou podlážku pod stan, u mnoha konkurenčních značek je jen za příplatek, tady je v ceně. Nevýhody jsou jen 6 stanových kolíku (sice bohatě stačí na postavení, ale na dokonalé vypnutí je to málo) a že se dělá jen v šedé barvě, což mi ale nevadilo. Po pár akcích bych ho koupil znova, rozhodně své volby nelituji.

Ověřený zákazník VodaHory.cz

Přidáno: 31. března 2015

Zakoupeno v VodaHory.cz

lehky, maly, skladny

Karel

Přidáno: 14. června 2014

• kvalitní prověřená značka
  • součástí balení je footprint
  • velice kvalitní stan za přijatelnou cenu
  • dvě předsíně (a vchody) s dostatečným prostorem pro uložení věcí
  • nízká váha
  • rozměry akorát pro pohodlné pobývání pro 2 osoby
  • pevná a odolná konstrukce (4 křížení prutů)
  • součástí balení je pouze základních 6 kolíků
  • součástí balení nejsou kotvicí šňůry

Stan je ideální pro putování dvou osob po přírodě "na těžko" , při zachování značného komfortu.Má praktickou konstrukci se dvěma předsíňkami, kde se vždy do jedné poloviny bez problému vejde rozměrný batoh a stále je dostatek místa pro výlez ze stanu druhou polovinou předsíně. Stan se velice snadno staví, jeho konstrukce je velice tuhá a zajišťuje dostatek vnitřního prostoru. Podle mě má skvělý poměr cena/výkon...

HANNAH FALCON 2

HANNAH FALCON 2