Jurek Midi 2.5

Skladem • 1 variantaDárekZdarma100 % • 2 463 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 1 412 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 495 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 1 086 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaProdloužená zárukaZdarma92 % • 684 recenzíUdržitelný e-shopDalší informace
Info v obchoduZdarma100 % • 456 recenzíDalší informace

Nafukovací
Samorozkládací

jednoduchý funkční do turistického oddílu naprosto skvělý

• , zakoupeno v JUREK e-shop

• Kvalitní výrobek (materiál, podlepené švy, zipy, alu tyčky)
    • Lehký, kompaktní rozměry
    • Velmi tenká podlážka nevzbuzuje důvěru, ale zatím drží

Stan je opravdu malý a nízký, vyspí se v něm dva dospělí s batohem, ale jinak se dovnitř už nic nevejde.
    Nejde o "stan do kempu" (chybí místo na uložení věcí a třeba i předsíňka na vaření), ale spíš o minimalistický přístřešek na přespání v dešti.

• pěkná barva, stan je dlouhý, paráda

Cyklistické
S apsidou
Nafukovací
Samorozkládací

Je jednovchodový dvouplášťový "kopulovitý" stan, obdélníkového půdorysu podlahy, vhodný pro všechny druhy turistiky až do středně náročných podmínek a pro četnější užívání! Stan lze používat i v zimě (doporučujeme našití "límce" po obvodu tropika). Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Ve vrcholu vnitřního stanu je větrací otvor krytý jemnou síťovinou. Ve vchodu vnitřního stanu je moskytiéra z jemné síťoviny pro intenzivnější větrání a k ochraně před nepříjemným hmyzem.

Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen za konce prutů. Před vchodem vnitřního stanu je tropiko protaženo a vytváří předsíň, která umožňuje jak vaření, tak uložení věcí. Ke kotvení slouží úchyty na hranách a ve středech stran tropika. V horní části jsou na užších stranách dva větrací vikýře.

Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování. Tuto mezeru lze podle potřeby upravit povolením nebo přitažením napínacích šňůrek vnitřního stanu.

• Podlážka Polyesterová tkanina s PU nepropustnými nátěry a SILIKONOVOU úpravou / vodní sloupec přes 10 000 mm
  • Tropiko Polyesterová RIPSTOP tkanina s polyuretanovými (PU) nepropustnými nátěry a SILIKONOVOU úpravou / vodní sloupec přes 5 000 mm
  • Vnitřní stan Polyesterová prodyšná RIPSTOP tkanina s hydrofobní úpravou
  • Kolíky Duralové jehly průměr 6 mm
  • Zdrhovadla Spirálové zipy č.5 (vnitřní stan) a č.8 (tropiko)
  • Konstrukce Duralové pruty 7075-T9
  • Spojení prutů Svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm (uvnitř konstrukce)

Kompletní výrobek obsahuje: vnitřní stan a tropiko

• kolík stanový: 14 ks
  • dlouhý duralový prut Ø 8,5 mm: 2 ks
  • duralová vzpěra předsíně Ø 8,5 mm: 1 ks
  • kotvící šňůra dlouhá (2 m): 8 ks
  • kotvící šňůra krátká (1 m): 5 ks

obal na stan, konstrukci a kolíky opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka)

Popis obrázku č. 4

Popis: 1. Vzpěra předsíně podstatně zvyšuje stabilitu stanu. 2. Velká a prostorná předsíň, vhodná i k vaření. 3. Osvědčené kryté větrání. 4. Osvědčené zavěšení vnitřku pomocí šňůr a háčků usnadňuje a zrychluje stavbu.

jednoduchý funkční do turistického oddílu naprosto skvělý

• , zakoupeno v JUREK e-shop

• Kvalitní výrobek (materiál, podlepené švy, zipy, alu tyčky)
    • Lehký, kompaktní rozměry
    • Velmi tenká podlážka nevzbuzuje důvěru, ale zatím drží

• velmi kvalitní materiály
    • dobrá odolnost podlážky a i tropika
    • prostorná předsíň pro vaření a uskladnění věcí
    • velmi snadné a rychlé postavení
    • česká firma
    • stan bez kompromisů v kvalitě
    • za danou kvalitu velmi příjemná cena
    • možná jen vyšší váha. Není to nic pro ultralighty

Používal jsem jej pro 2 měsíční cestu po Evropě a Ásii na motorce.
    Na stan se dalo spolehnout a nabízel mi veškerý komfort který jsem potřeboval.
    Velká předsíň je velkou výhodou.
    Musím ocenit vysokou odolnost stanu a použitých materiálů.
    Vynikající výrobek od české firmy.

• pěkná barva, stan je dlouhý, paráda
  • , zakoupeno v JUREK e-shop

• když to někdo umí, není co psát ;-)

• Rychlé postavení
    • Nepropustnost
    • Na jaře vydržel opravdovou vichřici
    • Okamžitá bezplatná oprava dílů v rámci reklamace
    • Poměrně lehký a malý
    • Větrá
    • Předsíňka na vaření a odkládání věcí
    • V létě v Chorvatsku je ve stanu příliš vedro, ale to se dá čekat...

S vybíráním stanu jsem si dala opravdu záležet. Sepsala jsem si pro mě důležité vlastnosti stanu a následně jsem vybírala ty produkty, které aspekty splňují. Pak jsem si přečetla mnoho a mnoho recenzí na jednotlivé kusy a hle, Jurek (pro mě doposud neznámá značka) vyhrál! Po roce a po využití stanu v Norsku, Chorvatsku i ČR můžu shrnout, že jsem udělala dobře a jsem nadmíru spokojená.

• , zakoupeno v JUREK e-shop

Mám dlouholeté výborné zkušenosti s podobným Jurkovým stanem (koupený asi v roce 1998 pod značkou Beskyd). Pořád slouží, nový jsme potřebovali, protože děti jsou schopné náročnějších čundrů. Šel jsem na jistotu a nespletl jsem se. Pár drobných vylepšení (třeba bytelnější futrál), ale hlavně zachování rychlé stavby. Ještě jsem nevyzkoušel, jak funguje v prudkém dešti a větru, ale nebojím se, že by došlo ke zhoršení.

• , zakoupeno v JUREK e-shop

• Měl jsem předchozí model asi 20 let, procestoval celou Evropu a Kavkaz a bez problémů. Rychle a jednoduše se dá postavit, nic se nikde neprovléká a tudíž nehrozí roztržení. Když můžu srovnat tak nový typ má lehčí a lepší vzpěry, kvalitní tropiko (i když toto nové schne déle). Asi jediné malé mínus je, že předchozí stan měl na připnutí vchodových dílů vnitřního stanu použité malé háčky, (daly se velmi jednoduše jednou rukou zaháknout). Nový typ má olivky které se prostrkávají hůře... Obal na stan dostatečně velký, i když obal by mohl mít suchý zip.

• rychle postaven (1 osoba 10 minut)
    • velmi skladný
    • odolnost proti vodě
    • prostorná předsíňka na vaření a zavazadla
    • kvalitní materiály a tyčky
    • český výrobek a s tím související servis
    • trochu těsný obal (ale jen při mokrém stanu)

Stan jsem používal při 60-denní cestě po Asii. Spal jsem v něm každý den a neuvěřitelně jsem si na něj zvykl.
    Je radost jej stavět a spát v něm když víte, že se nemusíte obávat deště.
    Na svou vnitřní velikost a kvalitní materiály je přitom velmi skladný a s malou váhou 3 kg. Perfektní na motorku.
    Za tu dobu došlo jen ke 2 poškození
    - utržený připínák z plachty u tyčky předsíňky. To byla moje vina - nešetrné zacházení
    - 2 díry v podlaze od myši. Což ale není chyba výrobce.

Naprosto perfektní stan od českého výrobce.
    Tato verze Midi 2.5 je pro mé účely malá, tak budu kupovat verzi Midi 4

• , zakoupeno v Hanibal

• Znám Jurka dlouho, takže jsem šla za jistotou. Kvalita, funkčnost, je relativně lehký, ideální barva do přírody, jednoduše složitelný, odolný.
    • Snad jen obal, do kterého je občas boj narvat mokrý stan.
    • Uvnitř se trochu "potí" :).

Doporučuju - pro mě je to ideální stan na přechody hor a dá se v něm celkem pohodlně vegetovat i pár dní v kempu. Jezdili jsme několik let se starším modelem a chtěla jsem ho znovu. Nejezdím ale do extrémů a tak mi drobné nedostatky, které zmiňuji tolik netrápí.