Jurek DOME 3

Jurek Dome 3 Dvouvchodový stan pro tři osoby. Jurek Dome 3 je dvouvchodový dvouplášťový "semigeodetický kopulovitý" stan s šestiúhelníkovým půdorysem podlahy, vhodný i do...
12 690 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Doporučená nabídka Sport365.cz

Skladem • Více variantDárekZdarma95 % • 13 923 recenzíDalší informace
Do týdne • Více variantZdarma100 % • 497 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • Více variantProdloužená zárukaZdarma100 % • 751 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma88 % • 2 064 recenzíDalší informace

Plážový stan
Ultralehké
Cyklistické

• , zakoupeno v JUREK e-shop

• Kvalitní stan nejen na jednu sezónu.
    • Chcete-li levný stan tak na jednu sezónu, tak jste u Jurka špatně.

• priestranny
    • váha
    • málo odkladacích sieťok
    • zipsy ma moc neoslovili
    • možnosť našiť snežné límce

Stan ešte neodskúšaný v teréne lebo nebolo kedy, postavený len cvične pri dome.
    Zatiaľ vyzerá super.

Plážový stan
Ultralehké
Cyklistické

Jurek Dome 3

Dvouvchodový stan pro tři osoby.

Jurek Dome 3 je dvouvchodový dvouplášťový "semigeodetický kopulovitý" stan s šestiúhelníkovým půdorysem podlahy, vhodný i do velmi extrémních podmínek (díky pěti křížením prutů) ! Stan lze používat i v zimě (pro tento účel doporučujeme našití "límce" na okraji tropika).

Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Po stranách jsou větrací stahovatelné rukávky. Vchody jsou stejně jako ostatní větrací otvory vybaveny moskytiérou z jemné síťoviny chránící před nepříjemným hmyzem.

Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a před velkým vchodem je protažen v trojúhelníkovou apsidu. Ve spodní části je uchycen sponami - trojzubci k uším vnitřního stanu. Po stranách jsou dva kryté větrací rukávy. Ke kotvení slouží šest rukávků na hranách (kotvící šňůry se přes ně zachytí přímo za konstrukci) a tři úchyty uprostřed stran.

Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou izolaci, větrání stanu a snižuje orosování.

Podlážka Polyamidová tkanina s polyuretanovými (PU) nepropustnými nátěry a silikonovou úpravou z vnější strany

Vnitřní stan Polyamidová prodyšná RIPSTOP tkanina s hydrofobní úpravou

Tropiko Polyesterová RIPSTOP tkanina s PU nepropustnými nátěry a silikonovou úpravou

Kolíky Duralové jehly průměr 5 mm

Zdrhovadla - Spirálové zipy Ws10 (vnitřní stan) a Ws20 (tropiko) (na příplatek spirálové zipy YKK č.5 (vnitřní stan) a č.8 (tropiko))

Konstrukce - Duralové pruty 7075-T9 průměr 8,5 mm nebo duralové pruty SCANDIUM 7X5X-T6 průměr 8,88 mm

Spojení prutů konstrukce Svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm - na příplatek silikonové pružné nitě.

Ke stanu je možné dokoupit i samostatné obaly zvlášť na vnitřní stan, a zvlášť na tropiko.

Parametry produktu Jurek Dome 3

Podlepené švy

Délka obalu 51 cm

Průměr obalu 21 cm

Záruka (měsíce) 36 měsíců

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v JUREK e-shop

• Kvalitní stan nejen na jednu sezónu.
    • Chcete-li levný stan tak na jednu sezónu, tak jste u Jurka špatně.

• priestranny
    • váha
    • málo odkladacích sieťok
    • zipsy ma moc neoslovili
    • možnosť našiť snežné límce

Stan ešte neodskúšaný v teréne lebo nebolo kedy, postavený len cvične pri dome.
    Zatiaľ vyzerá super.

• -velmi odolný ve větru a nepohodě (nevadí ani sníh či větrná vichřice)
    • -konstrukce se kříží ve více bodech
    • -je samonosný (=lze postavit bez kolíkování třeba na parkovišti a pak celý stan lehce přenést na trávu či štěrk, kde se pak ukotví a dostaví celý)
    • -kvalitní provedení materiálu (po 8mi letech občasného užívání vše funguje jak má, nic se nikde nepáře, netrhá atd.)
    • -kvalitní servis a zázemí české firmy (není problém ani po letech něco ke stanu dokoupit, nechat ho opravit atd.)
    • -je docela těžký (komplet s opravnou sadou, dokoupenými kolíky a šňůrami na kvalitní vypnutí ze všech stran váží stan 4,5kg, což je docela hodně - (velká nevýhoda při pěší turistice - obdobný MSR Elixir 3 váží o 1500g méně a nabízí téměř to samé)
    • -složitější stavba (kdo ho staví poprvé, má problémy - chtělo by to třeba barevně odlišit kratší tyč od delších, nějak označit hlavní/vedlejší vchody atd. - sem tam se mi podařilo dát tropiko i po letech opačně a všimnul jsem si toho až po delší době
    • (doba tu "blbuvzdornost" žádá a Jurek v tomhle "spí")
    • -díky silnému a odolnému tropiku jsem měl někdy problémy s odvětráváním stanu za silného deště, kdy po vnitřní straně stanu kondenzovalo hodně vody, která stékala dolů (mám srovnání se stany zn. Pinguin, Husky a MSR, kde jsem nic podobného nezpozoroval)
    • -u nového stanu dostanete jen pár kolíku a je potřeba jich nejméně 6ks (plus šňůry k nim) dokoupit, což fakt nechápu u stanu za 8000Kč

Velmi odolný samonosný stan, který je fakt bytelný a třeba na Island nebo do Norska bych se vůbec nebál s ním vyrazit. Cenou za odolnost je ale velká váha a vyšší cena. Nikdy mě nezklamal (Alpy, Norsko, Slovensko, ČR...) a i v zimě jsem se vyspal v suchu a pohodě. Jen Jurek trochu spí na vavřínech a příjde mi, že málo inovuje (konkurence dnes nabízí obdobné stany o kilo lehčí, s lepším odvětráváním, svítícími držáky zipů, barevně odlišenými tyčemi pro rychlejší stavbu atd.)

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • Více variantDárekZdarma95 % • 7 782 recenzíDalší informace

• Prostorný, díky šestiúhelníkovému půdorysu se dá bagáž dát do rohů.
    • Stabilita ve větru.
    • Kotvící šňůry, které se dají protáhnout tunýlky v tropiku a přivázat přímo k tyči - výborný systém do míst, kde nejdou zatlouct kolíky.
    • Ve verzi LITE opravdu lehký.
    • Tříletá záruční doba.
    • Materiál tropika LITE se za mokra vytahuje jak žvýkačka, nejde vypnout a díky tvaru stanu (na střeše je téměř vodorovné místo) se v horní části stanu drží voda. Za několik hodin nám tam napršelo několik litrů a tropiko začalo prosakovat.
    • Vnitřní materiál je dost jemný a nitě ho ve švech prořezávají.
    • Šev uprostřed podlážky, který se, navzdory dobrému skladování, odlepil.
    • Systém připevňování vnitřního stanu k tyčím pomocí olivky a plastového trojúhelníčku je naprosto nefunkční, olivka z trojúhelníčku snadno vyklouzne.

Před koupí tohoto stanu jsme věřili, že Jurek je kvalitní značka a že jejich výrobky vydrží dlouhé roky. Sháněli jsme stan do drsnějších podmínek a rozhodli jsme se zainvestovat do tohoto modelu. Bohužel, nechali jsme se nachytat. Ačkoliv stan zpočátku sloužil opravdu dobře, již po dvou letech se tropiko vytáhlo tak, že je v dešti prakticky nepoužitelný. Kromě toho se odlepil šev v podlážce. Pravděpodobně se to u stanů Jurek stává častěji, protože na to upozorňují i na svých webových stránkách. Údajně k tomu dochází vlivem skladování vlhkého stanu. Jsem si naprosto jistá, že jsme stan vlhký neskladovali, vždy nám doma schnul několik dní - jenže bohužel to nelze dokázat a proto není tato vada vyreklamovatelná.
    Na náš pokus vyreklamovat vytahané tropiko zareagovali tím, že ho vyzkoušeli za sucha a prohlásili, že je v pořádku a dále slovy "Pokud se na vrcholu nasbírá sníh či voda, je velmi jednoduché jej zevnitř shodit směrem na boky nebo k zavřenému zadnímu vchodu." To je opravdu výsměch, během prudkého deště se díky tomu, že jsme několik hodin spali, vytvořilo ve střeše jezero tak hluboké, že dosahovalo po odkládací síťku, kde nám z něj nateklo do věcí. Objem jsme odhadovali na tři litry. Další noc, kdy pršelo jen průměrně (zato vytrvale), jsme vypnuli tropiko, co to jen šlo a vodu vylévali každou hodinu (zhruba po půl litrech). Napínací popruhy jsme měli stažené na doraz a přesto nahoře několik cm látky "přebývalo". Neumím si představit, jak by stan dopadl, kdyby stál den v dešti bez naší přítomnosti.
    Takže tolik ke kvalitě výrobků Jurek a k jejich přístupu k zákazníkům... Máme ještě obyčejný stan značky Husky, od kterého jsme nic moc nečekali a nakonec slouží mnohem lépe a déle, ačkoliv ho skladujeme stejně "nevhodně" jako Jurka.

• kvalitní provedení
    • stan je (až na apsidu) plně samonosný
    • různá barevná provedení tropika
    • dostatečný počet větracích tunýlků - stan je jak dobře tepelně izolovaný, tak i dobře odvětrávaný
    • 4 úložné kapsičky a síťka na odkládání věcí uvnitř stanu
    • 2 vchody
    • ač stan vypadá malý, hodně se do něj vejde
    • moskytiéra se dá otvírat zároveň s dveřmi
    • vysoký vodní sloupec tropika, podlážky i ložnice
    • stabilita ve větru
    • tradiční český výrobce s vynikajícím servisem - pro lepší srovnání všech jejich výrobků je dobré navštívit jejich domovskou stránku www.jurek.cz
    • měla jsem malé problémy s vypnutím tropika a s přední částí "střechy" - střecha se mírně prověšovala a stála na ní voda (ta ale neprosakovala dovnitř stanu!); zřejmě záleží na tom, jak si tropiko sedne a jak je střižené. Tuto nevýhodu bych tedy nepřipisovala všem stanům.
    • kvůli vysokému vodnímu sloupci tropika se stan zevnitř trochu "potí" (rosí se na něm voda) - toto se ale dá mírně kompenzovat větracími rukávy
    • apsida se dá otevřít pouze na jednu stranu
    • málo kolíků (9) - na cestování za normálního počasí bohatě stačí, ale v případě hodně silného větru jich není dostatek na ukotvení všech lanek. Dají se však lehce dokoupit.
    • bagáž se musí dávat do ložnice, pod apsidu se vejdou tak boty, vařič a popřípadě menší batoh

Po dlouhém vybírání stanu jsem se nakonec rozhodla pro stan Dome 3 od firmy Jurek S+R a vůbec svého rozhodnutí nelituji. I když někomu se může tento stan zdát drahý, jeho kvalita a zpracování několikanásobně převišuje jeho cenu.
    Stan jsem srovnávala mezi několika známými značkami na českém trhu (Pinguin, Ferrino, Husky, Hannah) a bez okolků můžu říct, že materiály použité na stanech Jurek mi přišly nejodolnější a nejlepší (jak z pohledu impregnace, tak i možnosti roztržení).
    Dome 3 je velice komfortní stan pro dvě osoby s velkou bagáží, ale i tři osoby s bagáží se do něj bez větších problémů vejdou. Bagáž se však musí dávat dovnitř stanu, případně ji nechávat mimo stan, protože pod apsidu se toho moc nevejde.
    I když jsem z počátku byla velice skeptická ohledně druhého vchodu, nyní ho můžu jen vřele doporučit. Zadní vchod velmi ulehčuje lezení do ložnice.
    Stan je, až na cíp od apsidy, zcela samonosný. Dá se tedy v případě potřeby postavit i na parkovišti.
    Ke stanu jsem zatím nenašla žádné velké výhrady a nevýhody. Můžu ho jen vřele doporučit těm, kteří rádi tráví svůj volný čas v přírodě =o)

• , zakoupeno v Maxsport.cz

• prostorný vzhledem k půdorysu,