Ferrino Proxes 5

Velký rodinný stan pro pět osob. Stan má prostornou předsíňku, oddělitelné ložnice, integrovanou moskytiéru a podlážku pro ochranu před znečištěním v případě nepříznivého počasí...
11 349 Kč
Doprava zdarma, Do týdne
Doporučená nabídka Gamisport.cz

Do týdne • Více variantZdarma88 % • 1 459 recenzíDalší informace

Pokud rádi a často s rodinou či přáteli stanujete v přírodě, nebo v kempu, pak je pro vás kvalitní a prostorný stan nezbytností. Tento model vám nabídne dostatek místa a komfortu až pro pět osob. Ložnice jsou odděleny vyjímatelnou přepážkou, součástí jsou i kapsy na osobní věci a háček na zavěšení svítilny. Jistě uvítáte i opravdu prostornou předsíňku, integrovanou moskytiéru v bočním vchodě a ve vchodech do ložnice, nebo možnost přikoupit si přídavnou markýzu, která hezky zvýší užitnou hodnotu stanu. Integrovaná podlážka je zárukou maximální ochrany před nepříznivým a deštivým počasím. Límce po obvodu stanu nabídnou spolehlivou ochranu proti vodě a zároveň zabraňují podfukování tropika.

Kvalitní rodinný stan

Pokud rádi a často s rodinou stanujete v přírodě, nebo v kempu, pak je pro vás kvalitní stan nezbytností. Tento model vám nabídne dostatek místa a komfortu pro pět osob. Stan je balený v odolné transportní tašce ze speciálního materiálu Supertex.

Počet osob
se dvěma ložnicemi
Plážový stan
Ultralehké

• , zakoupeno v Maxsport.cz

• - obrovsky stan. Kdyz se tam neda loznice, vyspi se tam nejmin 10 lidi (bez veci). Nebo tam muzete zaparkovat auto :)
    • - stat muzete po cele plose stanu
    • - slozil jsem ho poprve sam asi za 15 min. Do tasky se vesel s rezervou, i kdyz jsem nemohl nekolikrat trefit spravnou sirku (hint: namerte to podle sirky slozenych tycek)
    • - na pochod si ho asi nevezmete
    • - neni samonosny, takze musite k ukotveni pouzit opravdu vsechny 'snurky', co tam jsou. Kdyz to neudelate, sfoukne vam ho silny vitr - overeno v praxi.

rodinny stan, dostali jsme, co jsme cekali

se dvěma ložnicemi
Plážový stan
Ultralehké

Pohodlný spánek pro pět osob

Ložnice jsou odděleny vyjímatelnou přepážkou, součástí jsou i kapsy na osobní věci a háček na zavěšení svítilny. Naprostou samozřejmostí je integrovaná moskytiéra v bočním vchodě a ve vchodech do ložnice. Komáři tedy nebudou mít šanci.
Pohodlný spánek pro pět osob

Prostor, který oceníte

Jistě uvítáte i prostornou předsíňku, kam si pohodlně můžete uložit zavazadla a další nezbytnosti. Když budete chtít, můžete využít i možnost přikoupit si přídavnou markýzu a hezky ve stínu si posedět přímo před stanem.
Prostor, který oceníte

Integrovaná podlážka

Integrovaná podlážka je zárukou maximální ochrany před nepříznivým a deštivým počasím. Límce po obvodu stanu nabídnou spolehlivou ochranu proti vodě a zároveň zabraňují podfukování tropika. Minimální hodnota vodního sloupce je pro vnější plášť dva tisíce milimetrů a pro podlážku dva a půl tisíce milimetrů.
Integrovaná podlážka

Stan FERRINO Proxes 5 je velký rodinný stan, kde se pohodlně vyspí 5 osob. Stan má integrovanou podlážku, která je zárukou maximální ochrany před nepřízní počasí a před znečištěním.

Vylepšený systém ventilace je podpořený třemi vchody a zpříjemňuje klima ve stanu v parných letních dnech. Boční vchod a vchody do ložnice jsou vybaveny moskytiérou, která slouží k ochraně před komáry a jiným hmyzem. Vnější stan disponuje vodním sloupcem 2000 mm, podlážka 2500 mm. Ferrino navíc jako jediný výrobce stanů garantuje hodnotu vodního sloupce pro přelepené švy, na samotné ploše je hodnota až 1,5x vyšší.

Pro uložení osobních věcí slouží prostorné kapsy. Mezi hlavní přednosti stanu FERRINO Proxes 5 patří velká předsíň a obvodové límce, které chrání stan proti vodě. Pro větší komfort jsou ložnice odděleny přepážkou, kterou lze snadno vyjmout. Součástí balení je prostorná transportní taška. Stan FERRINO Proxes 5 je ideální na dlouhodobé kempování pro vícečlennou rodinu nebo partu přátel. Opravná sada tyčí je součástí balení. Stan je dodáván bez markýzy.

Parametry:

• stan pro 5 osob
  • síť proti hmyzu
  • 3 vchody
  • integrovaná podlážka
  • nový ventilační systém
  • prostorná předsíň
  • obvodové límce chrání proti vodě
  • ložnice odděleny vyjímatelnou přepážkou
  • prostorná transportní taška
  • podlážka sešitá s tropikem stanu
  • sada opravných tyčí součástí balení
  • háček na zavěšení svítilny
  • objem: 6,2 m3
  • hmotnost: 12 kg
  • počet ložnic: 2
  • počet vchodů: 3
  • vodní sloupec: 2000 mm (vnější stan), 2500 mm (podlážka)
  • rozměry sbaleného stanu: 63 x 27 x 27 cm
  • rozměry složeného stanu: 320 x 420 cm
  • materiál konstrukce: Sklolaminát
  • vnější materiál: Polyester

Dokumenty

• akční cena 6290,-
    • velký prostorný stan
    • dělitelná ložnice
    • šedé šňůry, které jsou v šeru prakticky neviditelné
    • okno se dá zavřít pouze zvenku
    • nejsou dodávány šňůry, aby se dalo otevřít větrání na okně
    • nejsou dodávány šňůry a tyčky pro otevření čelního vchodu
    • poměrně málo odkládacích kapes, odkládací kapsy pouze v ložnici u podlahy
    • průhledné dveře do ložnice
    • v dešti se nedá otevřít okno ani dveře bez toho, aby do stanu napršelo
    • Pinguin Interval 4 je stejně velký a mnohem lépe zpracovaný

Vybírali jsme stan pro trojčlennou rodinu na dovolenou autem.
    Hlavní požadavek byl dostatek prostoru a možnost se ve stanu pohodlně postavit. To je splněno a ve stanu je skutečně dostatek místa jak pro nocležníky, tak pro veškeré zavazadla. Do předsíňky se vejde i stolek se židlema.

Výhodou je rozdělitelná ložnice. V současnosti s šestiletou dcerou máme ložnici vcelku, ale předpokládám, že za pár let bude dcera chtít trochu soukromí a ložnice rozdělíme.
    Kromě dovolené stan občas stavíme na zahradě pro děti a několikrát se v něm pohodlně vyspalo 5 lidí.
    Nevýhodou jsou ale průhledné dveře do ložnice, takže pokud chcete soukromí, musíte si zavřít celý stan.

Okno se dá zavřít pouze zvenku. Pokud začne pršet, musíte do deště. Okno má dva zipy, dá se nechat pootevřené, ale aby to fungovalo, tak je potřeba přikoupit tyčky a šňůry, kterýma se plachta přes okno podepře.

V dešti musíte stan pozavírat a nemáte žádné okno ani dveře, kudy by bylo vidět ven. Všude je jen síťovina, nikde folie.
    Jedině pokud si přikoupíte další tyčky a šňůry, tak si můžete podepřít plachtu od čelního vchodu.

Zásadní nevýhodou jsou ale šedé šňůry, které jsou v šeru neviditelné, takže je lehce přehlédnete. Vy si na ně sice možná zvyknete a budete si dávat pozor, to ale rozhodně neplatí o kolemjdoucích. V praxi to vypadalo tak, že každý večer nám o šňůry někdo zakopával a druhý den to skončilo tím, že kolem běžící dítě zakoplo o rohovou šňůru stanu a skončilo to roztržením stanu (shodou okolností těsně před tím, než začalo pršet). Naštěstí je součástí stanu samolepící opravná sada, takže se to provizorně dalo vyřešit, stejně ale musíte záplaty občas kontrolovat, protože se můžou odlepovat. Pokaždé, když jsem se rozhlédnul po kempu, tak jsem si připadal tak nějak "méněceně" - velká většina stanů má šňůry, které jsou i z dálky velmi dobře vidět (žluté, jasně zelené, oranžové, červené, ...), pouze Ferrino má šňůry, které možná designově ladí se stanem, ale jinak jsou spíše nebezpečné.

Před koupí stanu jsem procházel nabídky různých výrobců a navštívili jsme i výstavu stanů, abychom stany viděli v reálu. Favoritem se po tomto výběru stal Pinguin Interval 4 a hned po něm Ferrino Proxes 5 nebo případně Coleman Galileo 5. Pinguin udává, že je pro 4 osoby, ale rozměry má prakticky stejné jako Ferrino pro 5 osob. :-)

Pro Ferrino jsme se rozhodli pouze díky tomu, že se objevil na kasa.cz za 6.290,- narozdíl od Pinguina, který stál cca 8.000,-. Pokud by Ferrino bylo za normální cenu cca 8.500,- tak bych jednoznačně koupil Pinguina, který má detaily řešeny podstatně lépe než Ferrino.
    Bohužel jsme ale díky nižší ceně dali přednost Ferrinu. Po zkušenosti s neviditelnýma šňůrama, bych si nyní ale rozhodně a jednoznačně připlatil za Pinguina.

BTW: Komunikoval jsem s Ferrinem ohledně roztrženého stanu. Nejdříve mi napsali, že zajistí opravu roztrženého stanu a vymění mi šňůry. Následně jsem pochopil, že "zajištění opravy" znamená, že mi řekli, že si to mám zavézt do Gemma servis a opravu zaplatit. Tak jsem doufal, že aspoň dostanu šňůry, které budou vidět. Po třech měsících čekání jsem konečně obdržel balíček, ve kterém jsem dostal jakousi univerzální "reflexní" ŠEDOU tenkou šňůrku, s tím, že určitě není potřeba měnit všechny stanové šňůry. Takže na začátku plno slibů a na konci po třech měsících řešení žádné.
    Kromě toho jsem jednou volal na Ferrino už před tím než jsem stan koupil, abych zjistil nějaké detaily ohledně stanu a narazil jsem na takový namyšlený přístup z jejich strany, že jsem rozhovor ukončil před tím, než jsem se něco dozvěděl.

Takže závěrem - Ferrino už nikdy více!

• je to opravdu prostorný stan, kde se postavíte ( a to je výhoda v kempovém stanu) a vyspí se zde v klidu 8 dospělých, v předsíni na plynu uvaříte.
    • jako nový nemá chybu - zátěry, prošití a nepromokavost drží
    • má vchody proti sobě, takže příjemný průvan v horku
    • má postranní kapsičky
    • fajn moskytiéra
    • pro 4člennou rodinu bombastan
    • před tím jsme měli nízký Colemann pro tř až čtyřii, toto pro kemp vyhovuje více, na tůru to stan není- (velký rozměr stanu a váha)
    • stavba a balení je v pohodě, celkem jednoduchý návod je v obalu- tři tyčky a pak jen šňůry
    • nemyslím, že vydrží každoroční používání(2 měsíce každý rok) déle než 5 let, ale za tu cenu...je poměr užitku k ceně velmi dobrý

uvidíme, co další rok, po prvním použití v kempu vydržel nadočekávání,
    je třeba stan ukotvit tedy všechny šňůry
    velký déšt a prudký vítr ustál bez problémů, drží teplo

• , zakoupeno v Maxsport.cz

• - stat muzete po cele plose stanu