Ferrino LighTent 1

Samorozkládací
Typ konstrukce
tunelové

• , zakoupeno v 4camping

reklamována kratší tyčka - po 1 postavení byla prasklá - reklamace bez problémů, výměna tyčky, stan funguje

• , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

Dobrá kvalita, nízká váha. Zatím venku nezkoušen.

Kvalita a jednoduchost.

• ◘ Hmotnost: 1,5 kg max
  • ◘ Hmotnost: 1,38 kg min
  • ◘ Objem: 0,6 m3

Materiály

Polyester Ripstop 70 Den 85 g/m2: vnější stan-minimální vodní sloupec v místě lepeného švu 3000 mm

• 85 g/m2, PU zátěr. Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích. K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří: Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům. Malá navlhavost (rychlé sušení)
    • Polyester 70 Den 95g/m2: podlážka - minimální vodní sloupec v místě lepeného švu a v rozích 3000 mm
  • 95g/m2 s PU zátěrem. Polyesterová vlákna mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích. K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří: Vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům. Malá navlhavost (rychlé sušení)
    • Nylon: vnitřní stan - prodyšná síťovina
  • Složení polymeru, elastomeru - polyamid Charakteristické vlastnosti - velmi dobrá chemická odolnost, dobrá odolnost nízkým teplotám, velmi dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti (pružnost, pevnost) Neuvádět do styku s - chloridy, koncentrované kyseliny
    • Dural 7001 T6 (Scandium): konstrukce

- Tvrzená duralová slitina 7001 T6 vyniká svou lehkostí, odolností a pružností, která se využívá např. i v letectví.

KONSTRUKCE 2 duralové tyče

Konstrukce vnitřního stanu vedena v tunýlcích

VCHODY A ODVĚTRÁNÍ

Boční apsida

Vchod opatřený moskytiérou

Kryté ventilační otvory s možností regulace

Systém ventilace „AIR“

VÝBAVA

Přelepené švy na vnějším stanu a podlážce

Vnitřní kapsy na osobní věci

Háček na zavěšení svítilny

Aluminiové kotvící kolíky

Obal

VODNÍ SLOUPEC minimální hodnota vodního sloupce (měřeno na spoje materiálu):

• podlážka: 3 000 mm
  • vnější plášť: 3 000 mm

hodnota vodního sloupce na plochu materiálu (bez švů):

• podlážka: 4 500 mm
  • vnější plášť: 4 500 mm

Upozornění, poznámky:

Některé modely stanů Ferrino mohou být mimo letní sezonu nedostupné nebo s výrazně delším termínem dodání.

Na dotaz nebo v rámci objednávky Vás rádi budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

• , zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

Dobrá kvalita, nízká váha. Zatím venku nezkoušen.

Kvalita a jednoduchost.

• lehký malý stan
    • opravdu malinký
    • kvalitní stan
    • pro lidi do 180 cm, pak už bych řekl že bude mít dotyčý problém

• Dobrý stan ne jedno použití
    • Drahý stan na jedno použití
    • Při čtvrtém složení praskla tyčka, poté praská každé druhé postavení
    • Vyhozené peníze
    • Nutno si dokoupit opravné tyčky, mít vždy u sebe kvalitní pásky a počítat s lámáním tyček při každém použití

Bohužel jsem já psal tu recenzi se 100 % z 20. června 2017, a to po prvním vyzkoušení. Třetí nebo čtvrtou noc mi praskla - nebo spíše explodovala, kratší tyčka. Použil jsem jednu trubičku, která byla dána v balení jako opravná sada. Další noc to bylo OK. Následující noc však praskla velká tyčka. A od té doby se vždy při skládání stanu modlím, aby tyčka nepraskla. Málo platné, už je mám obě zlomené asi 6x při cca 12 složení stanu. Nejraději praskají nad ránem. Ani jsem to nezkoušel reklamovat, protože nemám náladu na ty idiotské kecy a jak chcete něco reklmaovat, když máte dva týdny dovolenou a ten stan potřebujete?

Je to prostě zmetek. Pokud tento "výrobek" vlastníte a stalo se vám to také, prosím zanechte např. komentář pod fotografiemi v odkazu a společně bysme se mohli obrátit na ČOI, aby tento nebezpečný výrobek zakázala.

Jednak při zlomení tyčky kolem létají úlomky, které by vám zajely do oka jako nůž do másla a jestli jste někde v pustině a zhroutí se vám stan (nebo při hlubokém spánku), můžete si domyslet následky.

• , zakoupeno v turistika-camping

• malé rozměry
    • nízká hmotnost
    • rychle a jednoduché postavení
    • vyšší cena

Tento stan se vejde na šířku i do malého batohu, akorát se vejde do spacákové brašny u cyklo trojbrašny Sport Arsenal - na délku i šířku. Nenarazil jsem na kompaktnější dvouplášťový stan, proto jsem si jej taky vybral, i když za cenu deseti mých starých stanů. :-)

Složení je velmi jednoduché - poprvé jsem ho skládal v noci s čelovkou a zcela bez problémů. V klidném tempu bez tréninku je postavený za 15 minut. Složení je také velmi rychlé. Stačí zatlouct 11 kolíků (je jich přesně tolik - žádný navíc), složit dvě tyčky a natáhnout dva provázky od ventilace.

Měřím něco přes 180 cm a stan je akorát. Na délku s rezervou, na šířku jsem měl trochu obavy, ale když jste ve spacáku, prostor je zcela dostatečný. Na výšku je jenom na ležení a obracení se, ve stanu se neposadíte. Cyklobrašny se mi tak tak vejdou do předsíňky, ale lezou mi po ní mravenci, tak ji zkuzsím dát příště do stanu, ale to už bude horší. Hned první noc pěkně pršelo a nikde ani kampka, tak snad to něco vydrží. Při suché noci se mi zase vůbec nerosil.

V popisu je napsáno, že má trojitou podlahu, ale asi je ušita pouze ze třech druhů mikrovláken, protože i šusťáková bunda je silnější - takže jenom nějaký reklamní slogan. Bez nějaké karimatky se ve stanu asi moc dobře nevyspíte.

Možná bych příště volil verzi pro dvě osoby, je jen o něco těžší a o 2 cm delší, ale můžete mít místo ve stanu na věší batoh, pokud v něm budete sami.

Ale teď si můžu s sebou kdykoliv vzít na cestu stan a když se mi nebude chtít domů, můžu někde přespat - to je důvod, proč jsem zvolil tento stan a účel na 100% splňuje a v pohodlí v něm přečkáte i deštivou noc.

• Rychlé postavení/zbourání
    • Malá hmotnost a rozměry sbaleného stanu
    • Kvalitní provedení
    • Malá předsíňka - na batoh 40 litrů ideální, na větší batoh už problém
    • Více se rosí zevnitř

Ideální na cyklovýlet nebo na jedno- až dvoudenní pochody

• , zakoupeno v iQSPORT.cz

Na starý kolena jsem si pořídil stan pro jednoho, protože již mě nebavilo sdílet malé prostory s chrápajícím a smrdícím kolegou.
    Takto se v klidu vyspím i když zalézání a opouštění malého stanu bude rok od roku horší. Týden v Alpách stan prověřil a zatím spokojenost.

• super

Stan je opravdu malý a lehký pro jednoho a věci je akorát.

• ľahký, skladný
    • - pre postavu okolo 188 cm je už trochu krátky
    • - podlážka má uvádzaný nižší vodný stĺpec, ale Ferrino je po mojich skúsenostiach zbytočne skromný

Spokojnosť, nič viac som od neho nečakal